Kategorie: Wycieczki, Zarchiwizowane oferty Tagi: , ,

Program wycieczki do Kazimierza Dolnego

  1. 6:00-10:30 przejazd na trasie Kazimierza Wielka przez Busko i Annopol do Kazimierza Dolnego n/Wisłą. Odjazdy: 6:00 spod „Stokrotki”, 6:10 spod dworca PKS w Kazimierzy Wielkiej. Na trasie ok. 30-min. przerwa
  2. 11:00-17:00 po spotkaniu z przewodnikiem zwiedzanie zabytków miasta i 1-godzinna przerwa do dyspozycji uczestników. W godz. 11:30 do 12:30 możliwość uczestnictwa we mszy św. w kościele pw. Zwiastowana NMP w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny n/Wisłą – miasto w województwie lubelskim nad Wisłą,  perła architektury polskiej, jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Jest  jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej. Posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych (obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane). Poza turystyką, Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, dla których stał się oazą.

Klasztor oo Reformatów wraz z kościołem pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny zajmuje w Kazimierzu i jego historii szczególne miejsce. Położony jest na wzgórzu nazywanym dawniej Plebanią Górą i z tym  miejscem kojarzona jest Wietrzna Góra – miejscowość stanowiąca prapoczątek Kazimierza Dolnego.

  1. 17:00-21:30 powrót do Kazimierzy Wielkiej.

Koszty wycieczki i świadczenia

Koszt wycieczki 55zł, w zakresie którego: przejazd, ubezpieczenie NW, opłaty parkingowe, przewodnik.

Zapisów wraz z opłatą można dokonywać w BP „Sebastian” w Kazimierzy Wielkiej lub u Prezes Koła. Informacja pod nr telefonu: 781 780 237.